Todays Nepal
No1 Nepal's Complete News Sites

कोरियामा हुण्डी बन्द भए संगै अब कोरिया सरकारको आखा बिटक्वाइन कारोबारमा

7,739

नेपाली समेत फसेको अनुमान गरिएको भर्चुअल मुद्रा बिटक्वाईन जस्ता क्रिप्टोकरेन्सीको कारोबारमा कोरिया सरकारले निगरानी बढाएको छ । सरकारले ठुला छ वटा बैंकमा नयाँ भर्चुअल एकाउण्ट खोलेर कारोबार भए नभएको बारेमा अनुसन्धान शुरु गर्ने भएको छ । कालो धनलाई सेतो पार्ने कारोबारको रुपमा लिइने बिटक्वाइन जस्ता क्रिप्टोकरेन्सीको कारोबारलाई निरुत्साहित पार्र्ने उद्धेश्य अनुरुप सरकारले यस्तो कदम चालेको हो ।
सरकारी न्यूज एजेन्सी योन्हापका अनुसार केन्द्रीय आर्थिक नियमन गर्ने फाइनान्सियल सुपरभाइजरी सर्भिस एफएसएसले उरी, कुकमिन, इण्ड्रस्ट्रियल बैक अफ कोरिया आइबिके, कोरिया डेभलोपमेन्ट, सिन्हान र नोन्ह्याप बैकमा आज बाट अनुसन्धान शुरु गर्दैछ । अनुसन्धान बिहिवार सम्म जारी रहने पनि बताइएको छ । मुल्य एक्कासी बढ्ने र एक्कासी घट्ने बिटक्वाइनको एकाउण्ट संख्या १११ रहेको र संयुक्त डिपोजिट अनुमानित २ ट्रिलियन वोन रहेको बताइन्छ । एउटा एकाउण्टबाट लाखौ भर्चुअल एकाउण्ट खोल्न सकिने छ । नियमन गर्ने अधिकारीहरुले बैंकहरुमा नयाँ भर्चुअल एकाउण्ट मार्फत कारोबार भए नभएको बारे अनुसन्धान गर्ने छन् ।

मुख्य बैंकहरुले यस अघि नै क्रिप्टोकरेन्सी कारोबारका लागि नयाँ एकाउण्ट खोल्न स्वदेशी तथा विदेशीलाई नदिने प्रतिबद्धता ब्यक्त गरिसकेका छन् । त्यस्तै एक्सचेन्ज कम्पनीद्धारा भने यस्तो कारोबार भने भइरहेको छ । यद्यपी सरकारको निगरानीका कारण कारोबारमा हस आएको छ ।
नेपालीहरु पनि दलालहरुका कारण विटक्वाइन जस्ता क्रिप्टोकरेन्सीको कारोबारमा फसको अनुमान छ । तर कति संख्यामा नेपाली फसेका छन् भनेर तथ्याङ्क छैन् ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

%d bloggers like this: